Close
Wybierz język
Wrocław Wrocław
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone
Mycie okapu

Mycie okapu

U nas za tę usługę zapłacisz
od 32.00 zł
Mycie okapu

Dlaczego mycie okapu kuchennego jest tak ważne?

Okap kuchenny to element kuchenny, który coraz częściej jest wybierany podczas urządzania kuchni. Głównym celem okapu jest przechwytywanie zanieczyszczeń i zapachów powstających podczas gotowania i korzystania z kuchni. Okap pochłania nie tylko zapachy, ale także tłuszcz i kurz, który unosi się w powietrzu. Mycie okapu kuchennego to obowiązkowa czynność, jeśli chcemy, aby nasz okap prawidłowo spełniał swoją funkcję. Systematyczne dbanie o okap kuchenny sprawi, że urządzenie będzie efektywnie służyć przez wiele lat. Bez wątpienia okap jest jednym z najbardziej uciążliwych przedmiotów do wyczyszczenia. Klejący się tłuszcz i kurz na wierzchniej warstwie sprawia, że mycie okapu kuchennego to prawdziwa zmora. Warto znać kilka sprawdzonych metod do czyszczenia sprzętu AGD, a w skrajnych przypadkach rozważyć wynajęcie profesjonalnej usługi w CleanWhale.

Jak dbać o okap przy normalnym korzystaniu z kuchni?

Mycie okapu kuchennego nie będzie tak dokuczliwe, jeśli w praktyce zastosujesz kilka sprawdzonych trików. Podczas gotowania staraj się zawsze używać pokrywek do garnków i patelni. Ograniczysz opary powstające podczas gotowania, a także zwiększysz efektywność samego gotowania — potrawy szybciej będą się nagrzewać. Podczas wyboru modelu okapu kuchennego warto zdecydować się na wariant zabudowany w szafce. Dzięki temu nie będziesz musiał poświęcać dużej ilości czasu na doczyszczenie go.

Domowe sposoby na mycie okapu kuchennego

Zaczynając samodzielne mycie okapu kuchennego, należy odłączyć go od prądu. Następnie trzeba przygotować detergenty, które dobrze rozpuszczają tłuszcz. Płyn do naczyń w kontakcie z wodą skutecznie radzi sobie z ciężkimi zabrudzeniami. Poza tym jest tani i nie nadszarpnie domowego budżetu. Po wyjęciu filtra warto namoczyć go przez godzinę w mieszance ciepłej wody z płynem do mycia naczyń, a następnie umyć go w zmywarce (jeśli producent na to pozwala). Mycie filtra okapu w taki sposób jest najłatwiejszą metodą. Elementy okapu najlepiej czyścić miękką szczotką lub gąbką. Po uporaniu się z zabrudzeniami warto zdezynfekować urządzenie mieszanką wody z octem. Wystarczy przetrzeć okap szmatką nasączoną w roztworze, aby skutecznie pozbyć się wszelkich mikroorganizmów.

CleanWhale — profesjonalne mycie okapu kuchennego

W CleanWhale nasz wykwalifikowany zespół sprzątający świadczy profesjonalną usługę mycie okapu kuchennego oraz wszelkich sprzętów AGD. Wykupując podstawowy pakiet sprzątający w CleanWhale możesz dodać proponowaną opcję uzupełniającą porządki — mycie okapu kuchennego. Nasz personel skutecznie rozprawi się z uporczywym tłuszczem i kurzem na urządzeniu, przez co okap w Twojej kuchni będzie prezentować się jak nowy. Zamów usługę już dziś i odśwież swój sprzęt kuchenny z CleanWhale.