Close
Wybierz język
Wrocław Wrocław
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone
Mycie piekarnika

Mycie piekarnika

U nas za tę usługę zapłacisz
od 32.00 zł
Mycie piekarnika

Podstawowe zasady na własnoręczne czyszczenie piekarnika

Jednym z podstawowych sprzętów AGD, który musi znaleźć się w każdej kuchni, jest piekarnik. Stanowiący integralną część kuchni lub jej odrębny element służy do przyrządzania ulubionych dań i podgrzewania posiłków. Czyszczenie piekarnika bez wątpienia należy do jednej z najmniej lubianych czynności porządkowych, którą niestety trzeba wykonywać cyklicznie. Regularne mycie piekarnika umożliwi jego prawidłowe funkcjonowanie oraz higieniczne warunki dla przyrządzanych w nim potraw. Często używany piekarnik zawsze się ubrudzi, a ciężkie do usunięcia plamy z tłuszczu i resztek jedzenia trudno usunąć samodzielnie. Warto znać kilka sprawdzonych sposobów na samodzielne czyszczenie piekarnika, a także poznać korzyści płynące ze współpracy z fachowcami od CleanWhale.

Mycie piekarnika — od czego zacząć?

Pierwsza zasada mówi, że mycie piekarnika nigdy nie powinno odbywać się przy użyciu żrących i chemicznych detergentów. Należy pamiętać, że potrawy świetnie potrafią chłonąć zapachy, a podczas pieczenia mają kontakt z zamkniętym urządzeniem. Rynek proponuje wiele środków czyszczących przeznaczonych do mycia piekarnika, jednak większość z nich ma wątpliwy skład. Nawet jeśli zdecydujesz się na umycie bocznych ścianek piekarnika, które nie mają kontaktu z żywnością, musisz pamiętać, że pod wpływem wysokiej temperatury szkodliwe składniki będą parować i osiadać się na przygotowywanych potrawach. Dlatego sprawdź naturalne metody na efektywne mycie piekarnika w domu.

Domowe sposoby na czyszczenie piekarnika

Składniki, które możesz użyć do pracy, są w pełni bezpieczne i z pewnością znajdziesz je w domowej szafce. Przygotuj ocet, sodę oczyszczoną i proszek do pieczenia. W naczyniu umieść mieszankę wody z 2 łyżkami sody i podgrzewaj w piekarniku na pełnej mocy przez kilka minut. Para wodna rozpuści plamy, które usuniesz wilgotną ściereczką nasączoną octem. Do trudniejszych zabrudzeń warto wykonać pastę z wody i sody oczyszczonej, a następnie nanieść ją bezpośrednio na plamę. Po kilku minutach wystarczy zetrzeć plamę miękką szczoteczką. Jeśli nie masz w domu sody oczyszczonej, do wykonania pasty możesz użyć proszku do pieczenia. Całość przetrzyj ściereczką nasączoną octem.

Kompleksowe czyszczenie piekarnika i sprzętów AGD z CleanWhale

Mycie piekarnika to dla wielu z nas prawdziwa zmora i czasochłonne zadanie. Zatrudniając fachową firmę sprzątającą CleanWhale, nie tylko można rozwiązać problem brudnego piekarnika, ale także zyskać na czasie i wykorzystać go w produktywny sposób. Wykwalifikowany personel od CleanWhale z pełnym profesjonalizmem i dokładnością zajmie się myciem Twojego piekarnika i innych sprzętów AGD. Wybierz usługę czyszczenie piekarnika z CleanWhale do podstawowego pakietu sprzątającego. Z nami Twój piekarnik będzie lśnić jak nowy.